Pracuj i studiuj jednocześnie

Jeśli planujesz wyspecjalizować się w swoim kierunku studiów lub zdobyć nowe kwalifikacje, studia drugiego stopnia to strzał w dziesiątkę. Politechnika Łódzka umożliwia Ci połączenie studiów z pracą zawodową na 9 kierunkach studiów. Coś dla siebie znajdą tutaj pasjonaci informatyki, kierunków mechaniczno-elektronicznych, techniczno-artystycznych oraz rozwijania umiejętności miękkich.

• Czekają na Ciebie dwie specjalizacje: konstrukcje budowlano-inżynierskie (KBI) oraz modernizacje i remonty (MIR).
  • Podczas studiów realizowane są międzykierunkowe projekty budowlano-instalacyjno-architektoniczne prowadzone w nowatorskiej formule Problem Based Learning (PBL) wspomagane przedmiotami realizowanymi w technologii Building Information Modeling (BIM).
  • W uznaniu wysokiej jakości kształcenia kierunek budownictwo otrzymał prestiżowy certyfikat Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT) oraz European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE).

Aplikuj!

• Niezależnie od wybranej specjalności będziesz miał możliwość wyboru 2 spośród 10 bloków obieralnych, szczegółowo omawiających istotne zagadnienia związane z elektrotechniką i nie tylko (zagadnienia cieplne w elektrotechnice, informatyka i diagnostyka elektroenergetyczna, automatyka elektroenergetyczna, pomiary w elektroenergetyce, modelowanie w elektrotechnice, inteligencja obliczeniowa, grafika inżynierska, programowanie w mechatronice, technologie informatyczne w zarządzaniu, metody przetwarzania danych).
  • Program studiów kładzie szczególny nacisk na rozwijanie umiejętności i zdobywanie wiedzy istotnej dla procesu transformacji sektora elektroenergetycznego w Polsce.

Aplikuj!

• Rozwijaj wiedzę w środowisku najnowszych technologii i dedykowanych laboratoriów w Centrum Technologii Informatycznych PŁ.
  • Wybierz jedną z 5 specjalizacji: korporacyjne sieci komputerowe, inteligentne systemy baz danych, interaktywna grafika komputerowa, systemy rozproszone i platformy mobilne, środowiska aplikacyjne dla platformy Java EE.
  • Nasi wykładowcy to wysoko wykwalifikowana kadra, posiadająca doświadczenie w pracy dydaktycznej, osiągnięcia naukowe w dziedzinie informatyki, a często także doświadczenie biznesowe.

Aplikuj!

• Rozwiniesz umejętności z zakresu projektowania nowoczesnych systemów klimatyzacji pomieszczeń, zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi, nowoczesnych systemów zaopatrzenia i źródeł alternatywnych.
  • Będziesz wykonywał projekty i opracowania we współpracy ze studentami z kierunków architektura i budownictwo z wykorzystaniem technologii BIM (Building Information Modeling), dzięki czemu zdobędziesz kompleksowe przygotowanie do realizacji zadań projektowych i inwestycyjnych w firmach,
  • Powiązanie tego kierunku studiów z budownictwem, architekturą i planowaniem przestrzennym w zasadniczy sposób odróżnia profil kształcenia studenta od podobnych kierunków realizowanych w innych uczelniach.

Aplikuj!

• rozwiń swoje umiejętności projektowania, konstruowania, technologii i eksploatacji maszyn, posługiwania się profesjonalnym oprogramowaniem komputerowym w dziedzinie mechaniki i budowy maszyn oraz wybranych zagadnień informatycznych, ekonomicznych, prawnych i ochrony środowiska,
  • bądź gotowy do pracy w atrakcyjnych dziedzinach, jak mechatronika, aparatura i sprzęt medyczny, biomechanika, technologia biomateriałów, informatyka stosowana, eksploatacja maszyn.

Aplikuj!

• Centrum Papiernictwa i Poligrafii PŁ jest unikatową w skali kraju jednostką uczelni kształcącą specjalistów i prowadzącą badania naukowe na potrzeby przemysłów: papierniczego, przetwórczego, poligraficznego oraz pokrewnych.
  • W trakcie studiów przekazywana jest rozległa wiedza ogólna z zakresu nauk ścisłych (matematyka, fizyka chemia, informatyka) oraz teoretyczna i praktyczna wiedza techniczna, łącząca inżynierię materiałową, inżynierię chemiczną, mechanikę, automatykę w obszarze papiernictwa i poligrafii.
  • Ponieważ kierunek papiernictwo i poligrafia jest realizowany tylko na dwóch uczelniach technicznych w Polsce, absolwenci tego kierunku bardzo szybko znajdują zatrudnienie, wypełniając luki na rynku pracy.

Aplikuj!

• Region łódzki słynie z nowoczesnej branży włókienniczo-odzieżowej, która intensywnie rozwija się także w Polsce i Europie.
  • Zdobądź umiejętności w zakresie wzorniczego i technologicznego projektowania odzieży oraz tekstyliów wykorzystywanych we wszystkich dziedzinach życia, w tym m. in.: w medycynie, sporcie, budownictwie czy transporcie;
  • Po studiach zostaniesz wszechstronnym projektantem, znającym innowacyjne technologie włókiennicze stosowane w odzieży, medycynie, transporcie, kompozytach, ochronie osobistej oraz w materiałach tekstronicznych.

Aplikuj!

• Odkryj tajniki zarządzania na światowym poziomie, poznaj zasady rządzące ekonomią i finansami, zyskaj niezbędną wiedzę z zakresu prawa, a przede wszystkim marketingu.
  • Praktyka zarządzania przedsiębiorstwem XXI wieku, zarządzanie projektami, zarzadzanie relacjami z prosumentem w gospodarce cyfrowej - wybierz jedną z trzech specjalizacji, aby zyskać lepsze miejsce pracy.